Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zabiezpieczyć Columbusa przed kradzieżą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zabiezpieczyć Columbusa przed kradzieżą

    Dobra,zarezerwowany VW Golf Variant Comfortline plus duzo dodatkow(lista naprawdę jest długa) 1.6tdi.
    Cena 76.000zł

    [ Dodano: Czw 26 Maj, 16 09:16 ]
    czarny "Deep" perłowy
    TW/ "Zoom/ Merlin" (fotele komfortowe) N3B
    W39/ Pakiet "Business"
    WDA/ - System „Park Pilot” - czujniki parkowania z ZCB/ przodu i z tyłu z wizualizacją odległości na WD1/ ekranie radia [WDA]
    PLA - System radiowy "Composition Media" [ZCB]
    - Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back-u- -Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu [WD1]
    - Pakiet "Czujnik deszczu" [PLA]
    8WH Reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów
    PU2 Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą
    - dźwignia zmiany biegów obszyta skórą
    - możliwość sterowania radiem, komputerem pokładowym lub telefonem
    2 010,00 0,00
    1 690,00
    710,00 640,00
    PH2
    PNC/ 7RE/ ZCB/ YOW/ 9IE/
    2
    UI4
    Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z regulacją elektroniczną "Climatronic"
    System nawigacji satelitarnej "Discover Media" - dla pakietu "Business"
    - obsługa za pośrednictwem 6,5-calowego, kolorowego ekranu dotykowego z czujnikiem zbliżeniowym
    - radio z odtwarzaczem CD, MP3, WMA - czytnik kart SD x 2
    - 8 głośników
    - instalacja telefoniczna (Bluetooth)
    - Mapa Europy
    - Gniazdo USB oraz AUX IN
    - Car-Net - dostęp do mobilnych usług Online za pośrednictwem telefonu (bezpłatnie przez pierwsze 3 lata)
    Złącze multimedialne AUX-IN
    - złącze wraz z gniazdem USB z możliwością podłączenia urządzeń typu iPod/iPhone
    MANIU23

  • #2
    Jak zabiezpieczyć Columbusa przed kradzieżą

    Witam
    W przeciągu 4 miesięcy ukradli mi dwa razy Columbusa z Octavii, w tym drugim nacieszyłem się dokładnie 5 dni :klnie: lacze ad: :sick :zastrzelic
    W obu przypadkach rozbili szybę i zabrali sprzęt z auta stojącego na osiedlowym parkingu, pod oknami, w tym moim... w linii prostej 15 metrów od mojego... :spioch
    Nie wiem co teraz robić? Zakładać trzeciego i postawić stróża obok auta, jeździć z dziurą do końca dni tego auta?
    Instalację mam przerobiona pod Columba, więc nie wiem czy np. stare Bolero będzie gadać.

    Czy znacie jakieś sposoby na zabezpieczenie się przed kolejnym włamem? Jakieś znakowanie, rozwiercenie śrub, zaklejenie ich na amen, przyspawanie, pomalowanie farbą? :roll:

    HELP! :ideia:
    Octavia II RS TDI 200/441
    "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • #3
      wokan, współczuję, sam stawiam autko na osiedlowym parkingu i staram się myśleć pozytywnie, ale .... licho nie śpi, sposobu na trwały montaż raczej nie ma - tylko cztery śruby dzielą radio od złodzieja, no i szyba , znakowanie radia w postaci trwałej grafiki lub czegoś innego na obudowie to jest jakiś pomysł, ale co najwyżej może utrudnić zbycie sprzętu przez złodzieja, radia i tak nie odda. Pozostaje tylko ubezpieczenie, parking z dozorem.

      P.S. Jak porządnie przykręcisz radio uniemożliwiając jego kradzież, to taki hujek może Tobie narobić niezły kipisz w aucie i będą jeszcze większe szkody.

      Komentarz


      • #4
        wokan, To drugie idzie tez z AC, znow calka :shock: :?:

        Prawa jest taka, ze chocbys przyspawal lancuch do obudowy i polaczyl go z belka to przyjda i zrobia demolke w srodku nie mowiac juz o rozbiciu ekranu w nawi.

        Kamera z okna na parking ?? Ciekawe czy tym razem jest to ten sam ryj :?:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Współczuję. W mojej O2 Columbus był przynitowany. Swoją drogą - może alarm z powiadomieniem by pomógł.Pewnie minutę potrzeba aby go wytargać ze środka. Jakby był przynitowany to nawet i więcej. Skoro parking pod blokiem to może i złapać łobuza by się udało i iesc :box

          P.S. Jaka dzielnia? Gaj, Sródmieście, Trójkąt?
          Aktualne zużycie paliwa

          Komentarz


          • #6
            Nie da rady to ukradnie poduchę albo potnie siedzenia.
            Sprawa nielegalna, no i troszkę niebezpieczna, ale pogadaj z dobrym elektrykiem, niech Ci zrobi elektronikę co po wykryciu ruchu w aucie, załączy wyjące na maksa syreny, nie te seryjne, tylko takie 110 db, najlepiej imitujące dźwięk karetki lub straży - to zawsze zaciekawi ludzi, kamerkę co nagra ryj takiego gnojka, i zapewne zaraz będę wyśmiany, ale w BMW E60 znajomy ma zamontowany mechanizm co po załączeniu alarmu rozpyla gaz pieprzowy w aucie. Co prawda pranie gwarantowane auta, ale taki zapamięta kradzież na długo. Dodam, że nabój znajduje się w komorze silnika. On wyłącza alarm i zakręca zawór. Nawet w wypadku awarii elektroniki gaz ulotni się do silnika.
            Części Skoda Octavia I 1.6
            http://olx.pl/oferty/uzytkownik/VXib/

            Komentarz


            • #7
              To tak samo, jak koledze piatte - tez mu dwa columbusy polecialy....
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                wokan, To drugie idzie tez z AC, znow calka :shock: :?:

                Prawa jest taka, ze chocbys przyspawal lancuch do obudowy i polaczyl go z belka to przyjda i zrobia demolke w srodku nie mowiac juz o rozbiciu ekranu w nawi.

                Kamera z okna na parking ?? Ciekawe czy tym razem jest to ten sam ryj :?:
                Całki już nie zrobią bo deska jest uszkodzona ale "zlikwidowana" w poprzedniej szkodzie, czego nie omieszkałem zaznaczyć w opisie szkody. Chyba nie będą tak bezczelni, że jeszcze raz spróbują to samo uszkodzenie zaliczyć do szkody :evil:

                Co do kamery to mamy monitoring osiedla i w każdej bramie jest kamera. Akurat auto stało tuz pod bramą, trochę z boku i mam nadzieję że coś się nagrało. Zgłosiłem do administracji osiedla i mają nagranie z tamtej nocy zabezpieczyć. Niestety wgląd może mieć tylko policja.

                Podejrzewam, że to te same gnoje, i do tego z okolicy, bo nie wierze w przypadki. Prawie 4 miesiące auto było bez radia i ukradli 5 dni po jego ponownym założeniu. Dzień po tym jak je doprowadziłem do stanu pierwotnego - zakodowałem, wgrałem softy, muzę, fixy i VIM :evil: :evil: :evil: Musieli albo sobie co jakiś czas sprawdzać "stan" auta, albo obserwować na bieżąco i przyjść na gotowe, gdy skończę. :zastrzelic

                Co do mściwości tych kutasów to opowiadał mechanik, który robił mi wiązki do Columba o kliencie, który zastosował jakies super specjalne śruby do przykręcenia Columba. Złodzieje faktycznie nie odkręcili, ale pocięli ze złości tapicerkę i wbili śrubokręt w wyświetlacz ad:


                Zamieszczone przez majonezz
                Pewnie minutę potrzeba aby go wytargać ze środka.

                P.S. Jaka dzielnia? Gaj, Sródmieście, Trójkąt?
                Gadałem z gościem z ASO - podobno 2 minuty im wystarczą. W tym czasie nawet strażak nie doleci do auta z domu.
                Octavia II RS TDI 200/441
                "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #9
                  wokan, jedyne co Ci pomoże w takiej sytuacji to dobry snajper na dachu i eliminować towarzystwo.. nagranie z kamery jeśli będzie to się działo w nocy (w dzień raczej tego nie robią..) będzie na tyle nieczytelne, że raczej nic się z nim nie zrobi.. jakość się poprawi góra 2x ale dowód z niego może być lichy..

                  Komentarz


                  • #10
                    Sam o pewnym patencie myślałem ,ale nie wiem gdzie uderzyć ; Śruby z nietypowym wzorem łba z dedykowanym bitem . Problem taki ze tylko w hurcie widziałem 200 sztuk i jeden bit cena ok 100,- Za cholere bez bita tego nie odkręci a połokrągły łeb uniemożliwia rozwiercenie , przynajmniej na szybko pod blokiem.

                    Komentarz


                    • #11
                      a jak nie odkręci śrub to śrubokręt w wyświetlacz i wyświetlacz do wymiany

                      Komentarz


                      • #12
                        wokan - serdecznie Ci współczuję, ale obawiam się, że NIC nie możesz zrobić. Auto sobie upatrzyli i dooopa blada. Wszelkie zabezpieczenia utrudniające demontaż= dewastacja samochodu. Rozumiem Twoje emocje. Jedynie zasadzić się na sk%&&*$#RRYY&nów po montażu i potężny łomot połączony z ,,wycieczką'' do lasu.

                        Komentarz


                        • #13
                          weekend czy zwykły dzień ? moim zdaniem kup kamere(chyba że masz jakaś zwykłą z duzym zoomem) wystarczy podlączyć ją pod komputer żeby nagrywała na niego(pentla)

                          zawsze możesz z kolega czatować w innym aucie blisko twojego i wyczekać tak z tydzień

                          albo gwoździe na siedzeniach przednich tak żeby nie było widać

                          Komentarz


                          • #14
                            ... a może wykładana na noc mata na fotele, taka pod konkretnym wysokim paraliżującym napięciem :twisted:

                            Komentarz


                            • #15
                              Albo wynająć garaż w pobliżu miejsca zamieszkania.. to będzie chyba najlepsze zabezpieczenie..

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez himi
                                Rozumiem Twoje emocje. Jedynie zasadzić się na sk%&&*$#RRYY&nów po montażu i potężny łomot połączony z ,,wycieczką'' do lasu.
                                Łomot he he..., tylko nie wiadomo kto pojedzie w tym bagażniku do lasu :twisted: , zbyt mala kasa żeby życiem i zdrowiem ryzykować, a co ma zrobić właściciel 159cm co przeczytał wszystkie książki wbibliotece /tu mogę nawet trochę współczuć :P / ?

                                Ukryta mini kamerka przykład
                                Link
                                Ustawiona na facjaty , zasilanie ze stałego 12v, lub duży power bank załączany na noc, a w lampce podsufitki odlutować kabelek od wl/wył, ma się po prostu świecić zawsze po otwarciu drzwi, wstawić używkę swinga /ważne żeby kosztwał ok500pln, bo granica wykroczenie , a przestępstwo to ok 440pln/ :evil: ...i czekać

                                Opcja z garażem wydaje się dość rozsądna, ale pewnie wokan by ją już zastosował gdyby miał możliwość, i istnieje ryzyko że kiedyś go upilnują w innym miejscu , bo wiedzą że jest dawcą Columbusów :diabelski_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  Parkingu strzeżonego nie masz gdzieś niedaleko?
                                  Respect All,Fear No One!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Re: Jak zabiezpieczyć Columbusa przed kradzieżą

                                    Zamieszczone przez wokan
                                    Witam
                                    W przeciągu 4 miesięcy ukradli mi dwa razy Columbusa z Octavii, w tym drugim nacieszyłem się dokładnie 5 dni :klnie: lacze ad: :sick :zastrzelic
                                    W obu przypadkach rozbili szybę i zabrali sprzęt z auta stojącego na osiedlowym parkingu, pod oknami, w tym moim... w linii prostej 15 metrów od mojego... :spioch
                                    Nic na skurwieli nie pomożesz. Jedynym wyjściem jest odstrzał w trakcie ale w naszych warunkach raczej niedopuszczalny :!: Takie mamy prawo :diabelski_usmiech
                                    Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Skurwiel się na kamerce monitoringu osiedlowego nagrał. Przyjechał w nocy na rowerze. Oczywiście kaptur na "narządzie służącym do pobierania pokarmu" bo głową tego nie nazwę. Akcja trwała 2-3 minuty. Zgłosiłem na Policji, że nagranie jest, ciekawe czy ktoś się od nich pofatyguje... :roll: Jakość powinna być dobra, bo nad bramą w nocy świeci mocny halogen, który jak widać nie jest żadnym odstraszaczem :shock:

                                      Garażu niestety nie mam w okolicy, tak bym od razu abonament wykupił. Parking strzeżony.. hmmm... niby jest, ale to taki marketowy, a tam w nocy lepsze warunki do hasania niż na osiedlu, bo nikt postronny się nie kręci, a ochrona pewnie śpi. :evil:

                                      Faktycznie każde zabezpieczenie czy utrudnienie wiąże się z ryzykiem złośliwej dewastacji auta lub radia, ale co zrobić, przynajmniej kutas się nie wzbogaci moim kosztem. Polisa AC plus gwarancja utrzymania zniżek i ekstra szyby plus zeszlifowanie łbów śrub na gładko i mogą sobie co tydzień szyby wybijać i niszczyć. Może ubezpieczyciel sam urządzi polowanie na złodzieja - taniej mu wyjdzie :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
                                      Co do gwoździ i mat i lamp - złodziej nie wchodzi do auta, bo drzwi się nie da od wewnątrz otworzyć (blokada na takich właśnie). Nurkuje przez okno do pasa i odkręca.
                                      Matko, ile ja bym dał, żeby go w takiej pozycji przyłapać :twisted: :twisted: :twisted:
                                      Ułomkiem nie jestem, z charakterem raczej wybuchowym, więc gdybym go dorwał to obawiam się, że przez kolejny miesiąc na pewno żadnego radia by nie ukradł :diabelski_usmiech


                                      I ciekawostka - tym razem, wg (naj)wyższej matematyki ubezpieczyciela, wycenił on szkodę na dokładnie połowę tego co 4 miesiące wcześniej. Samego Columbusa wycenili teraz na 4500 zł wobec 14 tys. zł za pierwszym razem :shock: :shock: :shock:
                                      Octavia II RS TDI 200/441
                                      "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wokan, nie chciałbym Cię martwić, ale mocny halogen wcale nie musi oznaczać dobrego nagrania. Zależy od tego jak on i kamera są względem siebie ustawione, bo niektórzy inteligenci montują tak, że e lampy bardziej przeszkadzają niż pomagają. Liczmy jednak, że w tym wypadku ktoś naprawdę pomyślał.
                                        Zamieszczone przez wokan
                                        gdybym go przypadkiem przyłapał to obawiam się, że przez kolejny miesiąc na pewno żadnego radia by nie ukradł :diabelski_usmiech
                                        Hmm...tylko miesiąc? :roll: :diabelski_usmiech
                                        رافال
                                        Spoty
                                        Cause freedom is a lonely road
                                        My O2FL

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Generalnie na alarm już mało kto zwraca uwagę, chyba, że zmienić syrenę na:



                                          albo w większej wersji



                                          Najpierw będzie panika i zdezorientowanie, a potem na bank ktoś wyjrzy zobaczyć co się dzieje i zapewne spłoszy złodzieja.

                                          Jeszcze można do wnętrza Columbusa włożyć GPS-trackera.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez studzin
                                            Jeszcze można do wnętrza Columbusa włożyć GPS-trackera.
                                            Nie znam się na zasadach ich działania, ale to może być klucz do sukcesu. Nie zapobiegnie kradzieży, ale pozwoli ustalić miejsce złożenia fanta. Złodzieje radiowi to nie to samo co złodzie aut, którzy na robocie mają m.in zagłuszacze GPS.
                                            Choć jak Coluimb trafi do profesjonalnej dziupli (a to możliwe) to będzie już pewnie zagłuszany GPS. Potem pewnie i tak wypłynie (na giełdzie np) o ile złodzieje nie wyczają nadajnika - nie wiem czy są jakieś wykrywacze, pewnie są.... Z drugiej strony - rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu na forum Tourana - złodzieje nierzadko śledzą nasze fora i jak będziemy tu zdradzać patenty to będzie mała wikipedia dla tych sk$$%^%##%% nów.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              wokan
                                              gdzie masz ubezpieczony samochód ?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez kazek103
                                                gdzie masz ubezpieczony samochód ?
                                                Allianz

                                                Znalazłem coś takiego, ale złodzieje pewnie już mają sposób, najpewniej siłowy, wiążący się ze zniszczeniem całej deski -> OSŁONA NA RNS-510
                                                Octavia II RS TDI 200/441
                                                "Wojtek jak ostatnio depnął to buda dotarła do domu 10 minut po podwoziu" :twisted: :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wokan, i naklej na tym zdjęcie z dwoma otwartymi schowkami ...
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X